Srpen 2016

Zhasni a zemřeš (2016)

18. srpna 2016 v 14:19 | Claudia |  Filmy
Zhasni a zemřeš (Lights out)
USA, 2016
Horor/Drama
Režie: David F. Sandberg
Hrají: Teresa Palmer, Maria Bello, Gabriel Bateman ....


Horory jsou moje vášeň. Sleduji je při každé příležitosti, s přáteli, o samotě, i jako kulisu při práci na počítači. Ovšem hororům sledovaným v kině se, alespoň dle mého názoru, nic nevyrovná. Lekačky jsou daleko lekavější, když se společně s vámi lekne dalších 80 lidí.
Dnes vás chci seznámit s nejnovějším hororovým dílem s názvem Lights out, neboli Zhasni a zemřeš.
Film je rozpracovanou verzí stejnojmenné tříminutové jednohubky z roku 2013. Na něj ve filmu dokonce odkazuje stejná herečka.

Námětem je oblíbené téma rodinného prokletí, které nutí hlavní hrdinku, aby se ve svém dospělém věku postavila svým dětským strachům, a zachránila tak mladšího bratříčka i svou duševně nestabilní matku. Ačkoliv se zpočátku může zdát, že půjde o obligátní duchařinu, není tomu tak. Film je velmi povedený, scény jsou pořádně děsivé, a pokud se rádi necháváte napínat, je to horor právě pro vás.


Hlavní hrdinku Beccu v dětství strašila děsivá černá ženská postava. Její matka se celý život potýkala s psychickou nemocí a nebyla schopná jí poskytnout bezpečný domov. Její otec od nich odešel. Jakmile je to tedy možné, odejde z domu i Becca, a zanechá svou matku samotnou pouze s mladším bratříčkem Martinem.
O několik let později začne ona děsivá černá žena obtěžovat i Martina. Matka se stále potácí na hranici mezi rozumem a šílenstvím. Její druhý manžel se z filmu vytratí doslova hopem, a Becca tedy cítí povinnost se o Martina postarat sama. Ovšem hned první noc je navštíví jejich stará děsivá známá a na podlaze v obýváku zanechá svou navštívenku - jméno Diana.
A pak, že lidé o ní říkají, že je v lásce nestálá. Naopak, tuto rodinu má ve velké oblibě.
Martin se musí vrátit domů k matce, ale poté, co ho matka chce s Dianou seznámit, opět uteče za Beccou.
Matčino podivné chování ukazuje na její spojitost se záhadnou Dianou. Becca tedy v domě důsledně sbírá informace, je odhodlaná zjistit pravdu a Dianu zničit.
Nastává noc. Becca se potuluje po domě se světelným mečem, matka leží v bezvědomí v ložnici a Martin ve sklepě zakládá požár.
Jak to všechno dopadne?
Nebudu vám přece kazit zážitek. Běžte do kina!